استخر سونا جکوزی

استخر، سونا، جکوزی

از مفرح ترین و رایج ترین تفریحاتی که در دسترس عموم می باشد مجموعه استخر، سونا و جکوزی است. ازآنجا که استفاده از این دست امکانات، خواص درمانی و ورزشی نیز دارد، امروزه استفاده و نگهداری اختصاصی آن در مجتمع های مسکونی و ویلاهای شخصی رایج می باشد.

فرآیند طراحی، اجرا و بهره برداری از این امکانات، تخصصی و حرفه ای بوده و از هزینه نسبتا بالایی برخوردار است.

به سازه ای که در آن مقدار معینی آب جمع آوری و به منظور تفریح، آب تنی، ورزش و سرگرمی علمی و آموزشی استفاده شود "استخر" اطلاق می گردد. استخرها دارای ابعاد و استانداردهای متنوعی می باشند. "سونا" به اتاقکی گفته می شود که دمای درونی آن بین 35 الی 90 درجه سانتی گراد بوده و کاربردهای ورزشی، تفریحی و درمانی دارد و معمولا در کنار ورزش های آبی، استخر و جکوزی به کار گرفته می شود. سونا در انواع مختلف ساخته می شود اما در ایران سونای خشک و سونای بخار متداول می باشد.

گرمای سونای بخار از طریق دستگاه دیگ بخار تأمین می گردد و فضای داخلی آن با سرامیک پوشیده شده است.

گرمای سونای خشک نیز از طریق حرارت خشک و از کوره یا هیتر تأمین می گردد و فضای داخلی آن به دلیل گرمای زیاد از چوب پوشیده شده است.

"جکوزی" به سازه ای غالبا کاسه ای شکل و گرد گفته می شود، که در آن مقدار معینی آب جمع آوری و سپس همین آب توسط پمپی قوی مکش و دوباره با فشار بسیار بالا و پس از ترکیب شدن با مقدار معینی هوا توسط ایرجت های مخصوص به کاسه برگشت داده می شود. تلاطم و فشار آب ایجاد شده همانند ماساژ بوده و شادابی خاصی برای مصرف کننده به ارمغان می آورد. جداره دیواره جکوزی از سرامیک و میانگین دمای آن بین 28 تا 45 درجه سانتیگراد می باشد. غالبا تجهیزات جکوزی مانند استخر دارای فیلتراسیون، میکروب زدا، مبدل آب گرم و منبع ذخیره در کنار هم در تصفیه خانه اجرا و نصب می گردد.

سرویس ها

حذف همه